Servisní technik Jan Tichý

V IBG mám možnost získávat stále nové znalosti
v oboru a učit se novým věcem.

Ne vždy jde vše podle plánu a když se tak stane, je tady Jan Tichý. Honza pracuje v IBG na pozici servisního technika a do jeho rukou směřují produkty k opravě, nejčastěji pak baterie, nabíjecí přístroje a záložní zdroje. Právě on je v pracovním řetězci tím, kdo musí zjistit, co je s produktem špatně a jak jej opravit.

Honzo, jak dlouho jsi součástí IBG?

Když to tak počítám, vychází mi to na hezkých 5 let, co zde pracuji jako servisní technik.

Teď jsi mi hezky přihrál, chtěla jsem se tě na tvou pozici zeptat. Jak vypadá takový běžný den servisního technika?

Asi bych na začátek trochu přiblížil samotnou pozici. Servisní technik je pracovník, jehož náplní práce je zajistit příslušný servis a poradenství zákazníkům a uživatelům dodaných výrobků, u nás energetických řešení. Do jeho pracovní náplně patří zabezpečení servisní činnosti, provádění montáže a instalace výrobků u zákazníků, stejně tak jako jejich uvedení do provozu.

Já osobně se v rámci IBG starám o servis a opravy baterií, nabíjecích přístrojů a záložních zdrojů pro naše zákazníky. To znamená, že pokud je jakýkoliv problém s nějakým z našich produktů, dostane se to až ke mně a já se s tím snažím něco udělat.

To zní, jako bys disponoval speciálními znalostmi, abys věděl, co a jak. Co jsi vystudoval?

Jsem vyučený elektrikář. Pro mou pozici je určitě potřeba mít znalosti v této oblasti. A výhodou je dle mého určitě i obecná zručnost. Nechcete přeci jen nešikovného „servisáka“.

Je něco, co tě na práci v IBG baví?

Asi to, že servis je každý den jiný a produkty se ke mně dostávají s různými vadami. Díky tomu mám možnost získávat stále nové znalosti v oboru a učit se novým věcem. A přesně to jsem od práce při nástupu očekával.

A ať to na závěr trochu odlehčíme. Dostalo se ke mně, že od servisu nejdeš daleko ani v osobním životě.

To je tak trochu pravda. Ve volném čase se rád věnuji autům, je to můj velký koníček. Musím však dodat, že se snažím značnou část svého volného času věnovat i svým nejbližším, tedy rodině.

Další příběhy

Podívejte se na naše volné pozice, nebo rovnou napište k nám do HR oddělení. Budeme se vám věnovat v nejkratší možné době.