HR specialista Dominika Kotková

V IBG máme silnou firemní kulturu, jejímž nejlepším důkazem je
přátelská a pozitivní atmosféra, vzájemná důvěra a loajalita.

Pokud budete mít zájem o práci v IBG, určitě se nevyhnete setkání s naší HR specialistkou Dominikou Kotkovou. A budete-li mít štěstí, můžete na některé z našich akcí ochutnat i její vyhlášené dezerty. Navíc si Dominika dodělává obor MBA, aby i nadále vzdělávala nejen sebe, ale pomáhala rozvíjet i naše zaměstnance.

Domi, ty pracuješ na pozici HR specialisty, co vše to prosím obnáší?

V IBG mám na starosti celou personální politiku, takže řeším personální agendu, nábor nových zaměstnanců, správu zaměstnaneckých benefitů, vzdělávání a rozvoj zaměstnanců a také péči o firemní kulturu.

Řekla bych, že moje práce obnáší především komunikaci s lidmi. Každý pracovní den je úplně jiný. Někdy řeším převážně jen personální agendu, jindy zase jen nábor. Nedílnou součástí jsou také pohovory a schůzky s kolegy. A ve zbývajícím čase pracuji na zbytku své agendy. Stává se, že během týdne tak vystřídám prakticky všechny možné činnosti.

Co vše tedy musí člověk na tvé pozici ovládat?

Hlavní je určitě dobře komunikovat s lidmi a umět si vše dobře zorganizovat. Důležité je také orientovat se v pracovním právu a řídit se všemi nastavenými pravidly. Personální agenda je velmi komplexní činností a je potřeba být pečlivý a dodržovat všechny náležitosti.

V IBG už rozhodně nejsi žádným nováčkem, jak dlouho u nás už pracuješ?

To je pravda, v IBG jsem od října roku 2017, kdy jsem začínala jako brigádník v kanceláři generálního ředitele a pomáhala hlavně s archivací, skartací a další běžnou kancelářskou prací. Poté jsem se přesunula do kanceláře finanční ředitelky, kde jsem pomáhala s přípravou podkladů a s personální agendou, jelikož zde v tu chvíli nebyl žádný personalista. Po dokončení studií jsem následně v září roku 2022 nastoupila do IBG již na plný úvazek na pozici HR specialistky a dostala na starosti celé oddělení a k tomu i částečně marketing.

Co tě na tvé práci v IBG baví nejvíce?

Především její rozmanitost. Téměř každý den je jiný a řeším během něj záležitosti z různých oblastí. Líbí se mi také přátelské prostředí a pozitivní nálada, která zde panuje.

Zmiňovala ses o tom, že jsi do společnosti nastoupila ještě jako brigádnice. Jak se to stalo?

Při nástupu na vysokou školu jsem začala, jako spousta studentů, hledat novou brigádu, která by alespoň trochu souvisela s mým studiem. V IBG jsem začala pracovat díky mojí kamarádce, která zde již delší dobu pracovala, a tak jsem ji oslovila, zda by se nezeptala na volné místo. A vyšlo to.

Firma IBG se mi líbila, neboť se nacházela v místě mého bydliště, což pro mě bylo při mém rozhodování zásadní. Vzhledem k časové vytíženosti jsem nechtěla nikam dojíždět. A při příchodu se mi dostalo moc milého uvítání. 

Jako personalistce ti zaměstnanci určitě poskytují zpětnou vazbu, proč se jim v IBG líbí. 

To je pravda, společnost se pyšní silnou firemní kulturou, kterou dokládá přátelská a pozitivní atmosféra, vzájemná důvěra a loajalita. Zaměstnanci sdílí stejné hodnoty a znají cíle i poslání firmy. Jsou sounáležití a vůči firmě velmi loajální. Důkazem je velké množství zaměstnanců, kteří zde pracují už mnoho let. Fluktuace je u nás opravdu minimální.

Je něco, co ti práce v IBG dala?

Určitě mi velmi pomohla v osobním rozvoji. Již během studií, kdy jsem v IBG byla na brigádě, mi maximálně vycházeli vstříc. Kupříkladu mi bylo umožněno zaměřit mé závěrečné práce na samotnou společnost. Práce mi také přinesla nová přátelství, poznatky a vědomosti. Každý den se učím něco nového.

Abychom se však nebavili jen o práci, co ráda děláš ve volném čase?

Ve volném čase se velmi ráda věnuji cukrařině, je to můj velký koníček. Dále ráda trávím čas se svým pejskem a rodinou, cestuji nebo lyžuji. Ráda také podnikám výlety se svými přáteli. IBG mi navíc vychází v možnosti balancovat svůj profesní a osobní život maximálně vstříc. Svou zálibu v cukrařině mohu například naplno využít během firemních akcí, na které můžu upéct svoje dezerty. Zároveň nebyl nikdy problém se domluvit na termínu dovolené.

A otázka na závěr. Jaké jsou tvé kariérní cíle?

Ráda bych se do budoucna dále vzdělávala, a to především v oblasti lidských zdrojů. Rozhodla jsme se proto pokračovat dál ve studiu a momentálně studuji MBA, obor personální management. HR je oblast, která se neustále rozvíjí a já bych tak chtěla být v obraze. Chtěla bych tu být pro zaměstnance, pomáhat jim a rozvíjet spolu s nimi „naši“ společnost.

Další příběhy

Podívejte se na naše volné pozice, nebo rovnou napište k nám do HR oddělení. Budeme se vám věnovat v nejkratší možné době.