Referentka logistiky Dominika Poláčková

Moje práce není stereotyp.
Každý den dělám něco trochu jiného,
a i proto mě stále baví.

Baterie, baterie a ještě jednou baterie. Kolem nich se točí celý pracovní den naší kolegyně Dominiky Poláčkové, referentky logistiky. Může to znít docela jednotvárně, ale není. Dominika se totiž stará o to, aby se nové baterie dostaly v pořádku k zákazníkům a ty staré k nám do společnosti a zde byly recyklovány. Více už v jejím rozhovoru.

Domi, jaký je tvůj příběh o získání práce v IBG?

Vyskočila na mě na sociálních sítích. A doporučuji je sledovat, protože tam stále prezentujeme zajímavé pracovní nabídky a současně s růstem společnosti hledáme stále nové kolegy.

Takže ses ozvala na inzerát a byla perfektním uchazečem, to je super! Jaký byl tvůj příchod do společnosti?

Popravdě první měsíc pro mě byl trochu hektický. Musela jsem pochytit spoustu nových postupů, které jsem neuměla a také vzít za vlastní technickou terminologii. Samozřejmostí bylo i pravidelné učení se z podkladů souvisejících s mou pracovní pozicí.

Musím však vypíchnout, že mám skvělé kolegy a vedení. Ihned po nástupu se mě ujala kolegyně z týmu, která mi pomohla se ve všem co nejrychleji zorientovat a zaučovala mě. Teď můžu hrdě říci, že se ve své práci zdokonaluji a učím se další nové pracovní postupy.

Asi bychom měli doplnit na jaké pozici pracuješ a jak dlouho jsi součástí týmu…

V květnu roku 2023 to budou dva roky, co hrdě nosím červený dres IBG. A nastoupila jsem na pozici referentky logistiky, na které v současnosti stále pracuji.

Jak vypadá takový běžný den referentky logistiky?

Celý můj den se točí kolem baterií. Zajištuji dopravu pro baterie, které směřují k našim zákazníkům, a naopak také objednávám dopravu pro staré nefunkční baterie, které nám zákazníci zasílají zpět a my se staráme o jejich následnou recyklaci. Na denní bázi komunikuji se zákazníky i kolegy napříč firmou. Starám se o expedici našeho skladu na další dny. A také připravuji podklady kolegyním k fakturaci nebo na týdenní bází chystám dokumenty k vývozu pro naše pobočky v Maďarsku a na Slovensku na nadcházející týden. To je asi výběr aktivit, které se během pracovního dne nejvíce opakují.

Každý den je moje práce trochu jiná a nikdy není stereotypní. I proto mě asi tak baví.

To zní, jako kdyby ses vůbec nenudila. Co musí taková referentka logistiky umět?

Hlavně pečlivě naslouchat a mluvit, ať už s kolegy či zákazníky. Ne vždy jde vše podle plánu a občas může i samotná komunikace váznout. S tím se pojí i potřeba mít pevné nervy, zvládat stresové situace a umět se od celého problému oprostit. A samozřejmě umět logicky a rychle uvažovat, aby se vše v co nejkratší době vyřešilo.

A abychom to hezky zakončili. Co ti práce v IBG dala?

Určitě nové kolegy, ze kterých se postupem času stali i mí přátelé. Vzhledem k tomu, že se jedná o mou první práci v tomto odvětví, získala jsem i spoustu nových zkušeností. Zároveň, jak jsem již zmiňovala, mi práce v IBG pomohla zlepšit i komunikační schopnosti.

Další příběhy

Podívejte se na naše volné pozice, nebo rovnou napište k nám do HR oddělení. Budeme se vám věnovat v nejkratší možné době.