Vedoucí výroby a skladu Lukáš Kolc

Změna není nutná, pokud děláte to, co vás baví a naplňuje.

Po své práci vedoucího výroby a skladu si náš kolega Lukáš Kolc často odskočí k ledové ploše. Nyní už „jen“ jako hokejový trenér, v minulosti i jako závodník adrenalinové série Crashed Ice. Jak se mu podařilo spojit tento extrémní sport s prací v IBG?

Lukáši, pokud se nepletu, jsi jeden ze služebně nejstarších zaměstnanců společnosti. Je tomu tak?

Mělo by tomu tak být. Součástí IBG jsem už 15 let. Občas v žertu říkám, že moje kariéra by si možná zasloužila občanku.

Nyní zastáváš pozici vedoucího výroby a skladu. Bylo tomu tak vždycky?

Před těmi 15 lety jsem nastoupil, jako hodně mých kolegů, na jinou pozici a vypracoval se. V IBG jsem začal jako technik výroby a staral jsem se o organizaci výroby a provozu. Poté jsem se stal referentem v oddělení servisu, kde bylo mou hlavní pracovní náplní plánování zakázek pro servisní techniky, příprava cenových nabídek a následná fakturace za provedené servisní úkony. No, a nakonec jsem se vrátil zpět do výroby na pozici vedoucího, kde se postupem času má práce rozšířila i o post vedoucího oddělení skladu.

Jak tedy vypadá takový běžný pracovní den na pozici vedoucího výroby a skladu?

Mým hlavním pracovním úkolem je postarat se o bezproblémový chod výroby a skladu. Do toho však spadá spousta dalších činností, jako je plánování výrobních zakázek na jednotlivé dny v týdnu, technická podpora výroby a skladu a částečná technická pomoc v oblasti trakcí pro servisní oddělení a obchodní zástupce.

Dá se říci, co tě v rámci tvého širokého pracovního záběru baví nejvíce??

Asi právě pestrost, která se vzhledem k pozici vedoucího v mé práci objevuje. Nikdy se nenudím a žádný den není stejný. Hodně jsem se našel také ve vedení týmu šikovných kolegů. A v rámci všech energetických řešení, která vytváříme, je to určitě i řešení technických věcí u trakčních baterií. 

Ve své práci musíš umět plánovat a mít velký přehled o tom, co se v týmu děje. Jakými dalšími vlastnostmi musíš disponovat?

Být dochvilný, umět plánovat a dodržovat termíny je samozřejmě důležité. Také je potřeba umět komunikovat se zaměstnanci týmů ve výrobě a skladu, jelikož je každý z nich unikátní osobností. Ale hlavně je třeba vzít v potaz, že jsme společností, která přichází s energetickými řešeními.  Naprostou nutností jsou proto technické znalosti v oblasti trakčních a staničních baterií a velmi dobré znalosti interního systému.

Ale abychom spolu nerozebírali jen práci, slyšela jsem, že jsi velkým sportovcem…

Býval jsem, nyní už stavím na první místo rodinu a děti. Ale abych se pořád držel poblíž sportovního dění, trénuji lední hokej. Ale je pravda, že v minulosti jsem jezdil 12 let závody World Championship Red Bull Crashed Ice. Pro vysvětlení, Crashed Ice je adrenalinový sport, kde kvarteto jezdců zdolává krkolomnou trať plnou nečekaných zatáček a ledových muld. Trať je dlouhá 400–550 metrů a jezdci ji sjíždějí rychlostí kolem 60 km/h. Nejedná se vůbec o jednoduchý ani levný sport. Proto bych zde rád poděkoval přímo panu Zázvorkovi, majiteli IBG, za finanční podporu i možnosti spojit závody a tréninky s prací.

Další příběhy

Podívejte se na naše volné pozice, nebo rovnou napište k nám do HR oddělení. Budeme se vám věnovat v nejkratší možné době.